Josef Pleskot – Z pohádky do pohádky / Vlezu, přelezu, lezu, slezu, vylezu

30. 6. – 30. 9. 2018

Srdečně Vás zveme na první procházku vzduchem
30. 6. 2018 v 18 hodin 
1art – 2art, Mariánská ulice, Litomyšl 
Přítomni budou i Josef Pleskot se Zdeňkem Portlíkem.
Těšíme se na Vás! 


V rámci programu Smetanovy výtvarné Litomyšle, který je součástí operního festivalu, představuje Galerie Zdeněk Sklenář ve spolupráci s architektem Josefem Pleskotem a litomyšlským developerem a investorem Zdeňkem Portlíkem autorskou instalaci Josefa Pleskota nazvanou Z pohádky do pohádky / Vlezu, přelezu, lezu, slezu, vylezu. Jedná se o zcela funkční instalaci propojující zenovou zahradu 2ar(t) s druhým nejmenším soukromým parkem pro umění a odpočinek na světě 1ar(t)., jejichž autorem je Josef Pleskot. Architekt tuto letní instalaci, která bude návštěvníkům k dispozici až do poloviny září, nazval „prožitkovou procházkou vzduchem“. Ve výšce 2,5 metrů nad zemí bude totiž možné procházet mezi oběma zahradami originální stezkou z lešenářských trubek, více než 70 metrů dlouhou.   

„Můžete projít  z jednoho zvláštního světa do druhého a zakusit přitom mimořádný zážitek, být vytrženi z reality. Prožít malinkatou radost,“ říká architekt Pleskot a dodává že ve výšce více než dvou metrů je okolní realita změněná a získá meditativní rozměr podobně, jako jeho zenové zahrady, které zde vytvořil.  

„Překvapivá Pleskotova realizace je oslavou vzájemnosti a hravosti pro všechny generace - pro malé i velké návštěvníky,“ říká galerista Zdeněk Sklenář, který s architektem Pleskotem spolupracuje na řadě projektů.