Zdeněk Sýkora – Moje příroda

5. 2. – 28. 4. 2019

Pro mimořádný zájem je výstava prodloužena do neděle 28. 4. 2019.


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY
Přijměte srdečné pozvání na komentované prohlídky s kurátorkou Lenkou Sýkorovou a galeristou Zdeňkem Sklenářem
9. 3. / 23. 3. / 13. 4. v 15 hodin
Vstup: volný
Vzhledem k omezené kapacitě potvrďte prosím svou účast vždy nejpozději 3 dny před konáním akce na e-mail: event@zdeneksklenar.cz

TÝDEN UMĚNÍ 2019 
Pátek 26. 4., 13.00–18.00
PŘÁTELSKÉ SETKÁNÍ S LENKOU SÝKOROVOU 
Přijměte pozvání na přátelské setkání s Lenkou Sýkorovou v pátek 26. dubna. Přijďte diskutovat, ptát se, dozvídat se. Využijte jedinečnou příležitost k nákupu knihy nebo plakátu se signaturou Lenky Sýkorové.„Jsem součástí své tvorby, ale ne určující silou. Čím více si přeji, aby mé obrazy byly jen tím, čím jsou, tím více jsou vším. Moje malování vzniklo z lásky k přírodě a k umění, které bylo přede mnou."
Zdeněk Sýkora, 1990

Galerie Zdeněk Sklenář představuje výstavu Zdeňka Sýkory nazvanou Moje příroda. Jedná se o intimní retrospektivu prezentující ve zcela novém kontextu některá Sýkorova díla. Překvapením je uvedení nepříliš známé Sýkorovy fotografické tvorby, z první poloviny 40. let, spadající do doby jeho uměleckých začátků, jež nejsou spojovány s malířstvím, ale právě s fotografií. V kurátorském výběru Lenky Sýkorové, manželky Zdeňka Sýkory a spoluautorky mnohých Sýkorových děl, se vedle fotografií představí i méně známé kubistické obrazy ze 40. let nebo postimpresionistické krajiny z let padesátých.  Představena je také Sýkorova krajinomalba, jež vznikala souběžně s jeho proslulými strukturami a liniemi, které na výstavě nesmějí chybět.