Wang Guangyi – Great Criticism: Art Museum

7. 5. – 7. 9. 2019


Výstava prodloužena - do 7. 9. 2019 letní otevírací doba: čtvrtek–sobota 13–18 hodin


KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY 
Přijměte srdečné pozvání na komentované prohlídky s galeristou Zdeňkem Sklenářem
25. 5. a 13. 7. 2019 od 11 hodin
vstup: volný
Vzhledem k omezené kapacitě a vysokému zájmu, potvrďte prosím svou účast vždy nejpozději 5 dní před konáním akce na e-mail: event@zdeneksklenar.cz


Edice grafických originálů Galerie Zdeněk Sklenář s názvem 27 linií je věnována nejvýznamnějším umělcům doby, v níž žiji.
Tentokrát Vám představuji čínského umělce Wang Guangyiho, s nímž jsem v roce 2017 vytvořil trojici vzácných grafických listů.
Album tří čtrnáctibarevných serigrafií, 2017; 80 x 120 cm; náklad: 40 + XII exemplářů, číslováno a signováno autorem 1/40–40/40 a I/XII–XII/XII;  tisk: Wang Guangyi v Sanban Studio, Peking, Čína
Zdeněk Sklenář 


Cesta, kterou si umělec zvolí, nezná žádné zkratky. Je to osud. Umění je pro mě něco jako náboženství. V nic jiného ani nevěřím.
Wang Guangyi, v rozhovoru s Petrem Volfem, 2018

Wang Guangyi (nar. 1957) je současný čínský umělec, jeden z leaderů nového uměleckého hnutí, které vstoupilo na čínskou scénu po roce 1989. Cyklus obrazů s názvem Velká kritika, řazený k nejznámějším fenoménům současného čínského umění, propojuje čínské a západní symboly. Autor zastává názor, že politická a komerční propaganda jsou dvě formy vymývání mozků.
V roce 2007 ukončil na cyklu Velká kritika práce, protože jeho celosvětový úspěch mohl kompromitovat původní význam děl.

V průběhu výstavy vyjde publikace Petra Volfa, která zachycuje příběh zrodu těchto unikátních grafik. Součástí publikace bude dokumentární film režiséra Martina Dostála přinášející autentické svědectví z bezprostřední blízkosti čínského mistra.