Josef Achrer – NO DATA

14. 9. – 28. 10. 2017

„NO DATA" je poslední dohledatelná informace. Ohraničuje obrovský datový prostor a je velmi pravděpodobné, že se s ní většina z nás už nikdy nesetká. Nevím přesně proč, ale mám naléhavou potřebu to heslo psát přes obrazy, přes romantické krajiny, rýt to do desky svého pracovního stolu.
Josef Achrer, 3. 9. 2017
 
Výstava NO DATA je intimní ukázkou současné monumentální malby.

Tichý, soustředěný je malíř Josef Achrer (nar. 1982). Jeho manifest Dataismus a infomanická společnost probouzí diskusi. Varuje před dramatickým zneužíváním elektronických dat, před neschopností vyrovnávat se s jejich záplavou. V malbě se vymezuje vůči jejich užívání.

Rozsáhlé výstavní aktivity od října 2016 na území Číny (Today Art Museum v Pekingu, Baijia Lake Museum Nanjing, L Art Gallery v Chengdu a jiné), přednáška na prestižní pekingské univerzitě CAFA, dva rezidenční pobyty v Ateliéru - Galerie Zdeněk Sklenář - CCC Peking, završil letošní výstavou Prague Power Boost - Kintera / Achrer / Číhal v Ludwig Museu v německém Koblenci. A k tomu tři ceněné katalogy, z nichž RGB3D/01/DATA/240x169,5MM/2015/16 a manifest Dataismus a infomanická společnost se v soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2016 staly nejkrásnějšími katalogy roku.